31 Mart 2017 Cuma

Kedilerde Görülen 3 Kişilik Tipi

Kedilerde Görülen 3 Kişilik Tipi

    Kedi beslemeyen ve kedilerle pek ilgilenmeyen kişiler için onların hepsi birer aynı kedi gibi görünse de özellikle evinde kedi besleyenler bu yazımızı okuduğunda kedilerde görülen kişilik tipleri konusunda kedisinin hangi kişilik tipine mensup olduğunu daha iyi anlayacak.

Alfa Kediler

    Alfa Kediler grup başkanı misali hareketli halleri ve zeki olmalarıyla ön plana çıkan kedi tipleridir. Perdelere tırmanmak ve sonucunda şerit şerit paralamak gibi davranışlardan tutun da kapı açmaya kadar her çeşit sizi şaşırtacak davranışlar sergilerler. Hatta öyle ki sizinle başarılı bir şekilde saklambaç dahi oynayabilirler. Enerjilerinin yüksek olmasından dolayı alfa kediler evde beslemek için çok eğlenceli ve sevimlidirler. 
    Bu nedenle de evde yalnız kalmayı pek sevmeyen, meraklı ve biraz da yaramaz olabilecek alfa kediler kendileri ile daha fazla ilgilenilsin isterler. Aşırı kucak delisi olmayan, heyecan peşindeki oyuncu alfa kediler ile eğlenceli bir dostluk kurabilirsiniz.

Beta Kediler

    Beta Kediler aslında kedilerin 4-5 yaşından sonra oldukları kişilik tipleridir de diyebiliriz. Daha oturaklı, ağırbaşlı ve kucak delisi hale gelirler. Bazı cinsler ise doğuştan böyledir. Köşe yastığı gibi siz nereye koyarsanız orada kalırlar, evde fazla zarar ziyan yaramazlık yapmazlar, yalnız kalsalar da günlerini yemek yiyip, biraz oynayıp, uyuyarak ve sizi bekleyerek geçirirler. Yine de yalnızlığı çok sevmezler, zaten sizinle birlikte yaşamaktan zevk aldıkları için yalnızken mutsuz olurlar.

Gama Kediler

    Bu tip kediler hiç kimseye kolay kolay güvenmezler. Herkesle hemen sıcak ilişki kuramayan, tam bir sevgi pıtırcığı olamayan Gama Kediler için biraz zaman gereklidir. Ailede sadece bir tek birey ile daha yakın ilişki kurup, diğer bireyleri pek de umursamadığı gözlemlenmiştir. Pek ses çıkartmayı sevmezler köşelerinde oturup, yalnız takılabilirler. Sahipleri de utangaç ve çok sosyal değilse bu tip kediler ile ideal bir şekilde anlaşabilirler. Çok kalabalık evleri ve çok sayıda kedi ile yaşamayı sevmeyen Gama Kediler bu gibi durumlarda daha çok içine kapanık hale gelebilirler hatta saldırgan dahi olabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder