13 Kasım 2016 Pazar

Yunanistan Tatilinde Beli Kırık Bir Köpeğe Rastladı ve Sahiplendi


    Kiara Ijzendoorn ve ailesi Yunanistan'ın Girit Adası'na tatile gitmişti ve arabayla gezerken yolun ortasında çaresice yatan kötü durumdaki çok hasta köpeği fark ettiler, anında arabadan inip yanına gittiler.


Yunanistan Tatilinde Beli Kırık Bir Köpeğe Rastladı ve Sahiplendi

    Kiara zavallı köpeğin durumuna çok üzülüp, nerede kaldığını buldu ve sık sık köpeğin yattığı yere giderek ona ziyaretlerde bulunup, tedavi ettirmeye ve ardından sahiplenmeye karar verdi. Zavallı köpeğin talihsiz bir şekilde bel kemiği kırılmıştı ve bunun dışında da bir bacağı komple felçliydi. 
    Belkide ölmeden önceki son zamanlarını geçiriyor olan köpek yakınlarda bir ahırda hayatını devam ettirmeye çalışıyordu ve mahvolmuş durumdaydı.

Tam olarak nasıl bu duruma geldiği bilinmese de büyük ihtimalle gördüğü şiddet sonucu hayattan umudunu kesecek kadar darbe almış ve korkmuştu. Fakat sevgi her zamanki büyüsünü gösterdi ve korkmuş olan köpek, gördüğü sevgi ve ilgi karşısında dost canlı davranışlar sergilemeye başladı. Kendi ülkesi olan Hollanda'ya bu yardıma muhtaç köpeği sahiplenmeden dönmemeye karar veren Kiara bu iş için ne gerekiyorsa yaptı.    Yeni ailesiyle Hollanda'ya giden köpek artık daha mutlu bir şekilde hayatına devam ediyor ve tedavisi de onun her geçen gün daha iyiye gitmesini sağlıyor.     Sevginin gücünü bir kez daha bize ispatlayan Kiara'ya teşekkür ediyoruz. Yardıma muhtaç pek çok sokak hayvanı varken, petshoplarda satılan canlılara para vererek talebi devam ettirmeyin. Ömrünün sonuna kadar sizi sevip, minnet duyacak hayvan dostunuzun safkan cins olması gerekmez...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder